Munkaközvetítő tapasztalat

Dolgoztál már külföldön? Tudod, milyen az a külföldi munka? Még nem tudod, de mennél? Itt gyűjtjük össze a jó és rossz tapasztalatokat egyaránt.

Munkaközvetítő tapasztalat

HozzászólásSzerző: cyd777 » 2009.02.25. 19:34

Az OPS Jobs-tól mit várhatsz?

2008. novemberében megbíztuk a céget, hogy páromnak és nekem keressenek állást. Fejenként 250 fontot kértek a munkaközvetítésért. 2008.december 31-vel lejárt a határidő, munkaszerződés nem érkezett, csak ígérgetések. Miután világossá vált, hogy a cég egyáltalán semmiféle munkaajánlattal nem rendelkezik, az álírt szerződésre hivatkozva kértük a befizetett pénz visszafizetését 2009. január 18-án. További ígérgetések következtek, de a pénzt a mai napig nem utalták vissza. (2008 február 25.) Így most ügyvédet bíztunk meg a mai nappal ügyünk képviseletére. A befizetett összegről a cég számlát nem állított ki, ezt az Apeh felé jelezzük. Ezt a levelet azért tesszük közre, hogy mindenki gondolja át ezek után, hogy kíván e az OPS Jobs-szal szerződést kötni.

Szvath Annamária és Bihari János
cyd777

Re: Munkaközvetítő tapasztalat

HozzászólásSzerző: mesi28 » 2009.03.08. 22:57

Az OPS jobsszal mi is megszívtuk! Pénzt kértek azért a Ryanaires munkáért, amit -mint utóbb kiderült- az Euwork meg egy másik cég is ingyen ad!
Mesi
mesi28

HozzászólásSzerző: patyusz » 2009.04.01. 06:43

A közvetítésért díjatszedő céget nagy valószínűséggel MIND csalók! Egyrész illegális a munkakeresőtől regisztrációs díjat szedni, másrészt a munkaközvetítő irodák a velük szerződésben álló munkaadóktól kapnak jutalékot a kiközvetített munkavállalóért cserébe.

Írtam egy tapasztalatból merített gyakorlatból útmutatót a http://www.workingintheuk.netau.net webcímen. 3 éve élek Angliában, tudom, mi hogy megy, s minek hogyan kellene mennie. A honlapom nem információáradat, hanem lényegretörő, a szükséges mennyiségű információt tartalmazza.

cyd777 írta:Az OPS Jobs-tól mit várhatsz?

2008. novemberében megbíztuk a céget, hogy páromnak és nekem keressenek állást. Fejenként 250 fontot kértek a munkaközvetítésért. 2008.december 31-vel lejárt a határidő, munkaszerződés nem érkezett, csak ígérgetések. Miután világossá vált, hogy a cég egyáltalán semmiféle munkaajánlattal nem rendelkezik, az álírt szerződésre hivatkozva kértük a befizetett pénz visszafizetését 2009. január 18-án. További ígérgetések következtek, de a pénzt a mai napig nem utalták vissza. (2008 február 25.) Így most ügyvédet bíztunk meg a mai nappal ügyünk képviseletére. A befizetett összegről a cég számlát nem állított ki, ezt az Apeh felé jelezzük. Ezt a levelet azért tesszük közre, hogy mindenki gondolja át ezek után, hogy kíván e az OPS Jobs-szal szerződést kötni.

Szvath Annamária és Bihari János
patyusz

HozzászólásSzerző: Kataaa20 » 2009.08.07. 23:06

Sziasztok!
Tud valaki valamit a Job and Travel centre-ről?
Velük szeretnék kimenni, jó lenne tudni, hogy nincs velük semmi gubanc.
köszi előre is.
Kataaa20

HozzászólásSzerző: audrey06 » 2009.08.19. 08:24

Sziasztok!

Én Euworkön keresztül mentem ki annó egy vidámparki munkájukra. Választhattam szállodai és vidámparki munka között , de végül vidámpark mellett döntöttem,mert barátommal együtt mentünk. Én nem tudok rosszat írni a munkájukról! csak a saját tapasztalataimat tudom leírni:)
Ami tetszett hogy kellemesen csalódtam, mivel nagyon paráztam hogy ez is egy humbug és úgy kell majd hazahozatni minket angliáól mert valami fantomcég vagy ilyesmi a tietek. Hisz annyi rosszat lehet hallani lásd utazási irodák. Amikor kiértünk valóban azt volt ahogy az euwork leszervezte: várt minket busz, szállás és kaja.
Én a Yacht Club nevű helyre kerültem a frontra. Ez itt a legmenőbb és elegánsabb étterem:). A munkatársak magyarok voltak úgyhogy ha angolul akartam beszélni akkor a vendégekkel társalogtam egy két mondtatot,de vannak lengyelek ,szlovákok is akikkel szintén angolt használtam.
Ha éppen nincs valami járvány akkor általában kaptunk kaját ott ahol dolgozunk napi kétszer ingyen de most egy hete nincs kaja mert volt valami hányásos akció a szomszéd étteremben. Olyankor elmentünk a Team Dinerbe ahol 2 fontért kapunk kaját. Nem volt olyan vészes a szállás, bár a falak papírvékonyak azt is hallani ha a másik ˝levegőt vesz. A szoba valakinek iszonyatosan kicsi én az enyémmel meg voltam elégedve egy kb 8 négyzetméter. de valakinek jó ha 5 négyzetméter.
A főnökeim nagyon türelmesek voltak,akár 3szor is elmondtak mindent ha nem értettem rögtön. Én teljesen elégedett voltam a munkával és az Euworkkel is. Segítőkészek voltak, elmondták mire számítsak az interjún a munkaadóval, segítettek az utazásban, szóval jó volt. És bár én is kétkedve álltam a dologhoz, hogy külföldi állásközvetítő és biztos csak lehúzás.. Kellemesen csalódtam! :)
Vica67 csak azt tudom neked mondani,hogy az,hogy neked nem volt szerencséd nem az euwork hibája szerintem,mindenhol van kockázat,itt az adott munkaadó vonható felelősségre. Amikor én voltam bent az Euwoknél felvilágosítottak,h több száz szálloda közül előfordul 1-2 zűrös de ha vmi végképp nem jó,segítenek ha rögtön jelzed feléjük! segít másik helyet találni ha nincs más megoldás! Részemről ennyi. :D
audrey06

HozzászólásSzerző: angliamunka6 » 2009.08.19. 08:45

Figyelem!

Ezúton szeretném felhívni, magam és a kollégáim nevében mindenki figyelmét, hogy nem minden munkaközvetítő csaló!
Biztos vagyok benne, hogy sok az átverés és a lehúzás ebben a szakmában.
De kérek mindenkit ne általánosítsanak, főleg ne úgy,hogy esetleg még nem is találkoztak a közvetítővel, csak telefonon beszéltek.
Nap mint nap szembesülünk a problémával, amelyet leginkább a rossz törvényeknek köszönhet mindenki.
Valóban nem szabad közvetítői díjat szedni, de akkor Önök szerint ki fizeti ki a költségeinket, a munkánkat stb?
A közvetítők nem a közvetítésért, hanem a becsülettel elvégzett munkájukért járó honoráriumot kérik el számla ellenében!
Miért van az, hogy Szlovákiában legálisan közvetítési díjat lehet kérni?
Aki egy kicsit reálisan gondolkodik az belátja,hogy ez miért van.
Aki viszont nem képes ezt elfogadni annak sok sikert az állami munkaközvetítőkhöz.
Amíg néhány „non profit” cég azért hívogat és azért küld embereket,hogy igazolja,hogy Ő dolgozik és próbálja elhelyezni ezeket a munkavállalókat miközben pontosan tudják,hogy a dolgozóik meg sem felelnek a kiirt feltételeknek.
Addig a magánközvetítőknek sem az állam se a kinti munkáltató nem fizet semmit mégis teszi a dolgát , telefonál, faxol, irodát tart fent, kemény kauciót fizetett be, fizeti az összes kiadást, közben telefonál Angliába lakatosért, mert a munkavállaló nyelvtudás hiányában nem tud lakatost intézni, ugyanis kizárta magát véletlenül a lakásból.
Amikor kimegy a gáz szerelő, megmutatja,hogy kell használni a készüléket a magyar nem szól neki,hogy nem tudja megjegyezni, ezért inkább este fél 11-kor felhívja a közvetítőt,hogy át lett verve, mert fűtés nélküli szobában van és senki nem segít neki.
angliamunka6

HozzászólásSzerző: angliamunka6 » 2009.08.19. 09:11

Azt tenyleg felelotlenseg kategorikusan kijelenteni, hogy nem erdemes kijonni Angliaba. Ha nem erne meg, nyilvan en sem es oly sok mas magyar(es mas nemzetisegu) sem lenne kinnt. Ha en nem jottem volna ki evekkel ezelott,akkor most tuti elindulnek.
Az viszont teny, hogy Angliara is nagyon nagy hatassal van a valsag,s mar eddig is tobb ezer ember (koztuk rengeteg angol is)valt munkanelkulive az utobbi par honapban. Eddig is az volt a helyzet, hogy minel jobb valakinek az angolja,altalaban annal konnyebben es gyorsabban kapott munkat. A valsag hatasara ez meg inkabb igaz. Mivel egyre tobb a munkanelkuli a kijovo embereknek is egyre felkeszultebben kell kijonniuk. Mind a nyelv, mind egyeb (pl:anyagi) szempontbol. Ha nem beszeli valaki a nyelvet,akkor eleg nagy felelotlenseg kijonni 2 hetre elegendo penzzel, mondvan, hogy "nekem azt mondtak, hogy Angliaban angol nyelvtudas nelkul is kapok munkat". Igen, van akinek sikerul,de mindenki a sajat boret "viszi vasarra",ha nem keszul fel felelosegteljesen. Ne az legyen a lenyeg, hogy Karcsinak, Belanak stb. semmi angollal milyen pikk-pakk sikerult munkat talalni es milyen jol elnek. Ha NEKED megsem jon ossze,akkor nem a Karcsi vagy Bela fog bajba kerulni(utcara kerulni egy filler nelkul, ugy hogy meg hazajutni sem lesz penzed), hanem TE. Ha te otthon vallalkozo lennel/vagy felvennel olyan embert,aki nem beszel magyarul, ha van olyan jelentkezo is aki anyanyelvu? Nem beszelve arrol, hogy otthon sem biztos, hogy talalsz 2 het alatt melot,akkor itt miert szamitasz ra? Ne arra alapozz, hogy majd mas magyarok kihuznak a bajbol, te magadert te vagy a felelos. Ha ugy dontesz, hogy kijossz(mindegy hogy mi vagyki jatszott szerepet a dontesedben),akkor keszits "B" tervet is arra az esetre,ha nem ugy alakul, ahogy szeretned. Legalabb annyi penzed maradjon, hogy hazajuss es ha lehet ne egess fel magad mogott minden hidat,pl: ha lehet,akkor ne mondj fel a munkahelyeden, inkabb vegyel ki szabit vagy fizetetlen szabit,s ugy gyere ki.
Amugy a valsag ellenere en meg mindig eleg sok allashirdetest latok az utcakon. Akarhanyszor setalok, mindig tobb helyen is ki van irva, hogy felvesznek pincert, gyogyszereszt, titkarnot,stb.
A teveben valoban sokat lehet hallani arrol, hogy a font mekkorat zuhant az Euroval szemben(ez foleg ket hete volt tema),s valoban dragultak bizonyos dolgok,de meg akkor is ezerszer jobban meg lehet elni, mint otthon.
angliamunka6

HozzászólásSzerző: autoker » 2011.03.13. 09:18

KÜLFÖLDI ÁLLÁSKERESŐK FIGYELEM! Szeretnék beszámolni egy most induló és a jövőben meghirdetésre kerülő illegális munkaszervezőről.

A fentieket bizonyítani tudom kézzel foghatóan. Azt szeretném, hogy a kezdeményezésem teret nyerjen és minél több ember tudomást szerezzen róla, hogy nehogy csapdába kerüljenek.

A szervező Váradi Tamás néven próbál Amerikába embereket toborozni.

Recepciós, takarító és egyéb fizikai munkát ígér jó fizetéssel. Április 24-25 -i indulással.

A sok kétségbeesett ember megpróbál ugye mindent megtenni és bíznak a lehetőségben.

Sokszori levelezést követően körvonalazódott a kép, hogy nincs szó munkavállalási vízumról, hanem elvárja, hogy az ember turistaként menjen ki ráadásul úgy, hogy

nem ad meg pontos címet, szállodát, ahol dolgozni lehetne, ellenben államok neveit és egy várost említ. Ezek Pennsylvania, Virginia és Washington. Tudomásom szerint ha valaki "véletlenül" kint marad 90 napnál tovább és ráadásul illegálisan vállal munkát annak komoly következményei vannak.

Sem a kiutazást sem a megérkezést nem koordinálja. Magyarul nem tudni ki várja a reptéren az embert és ki viszi el a szállásra stb. Ráadásul úgy hirdeti hogy nyelvtudás nélkül is ki lehet menni. A további levelezés során kiderült, hogy nem tudott megadni egy embert sem aki referencia lehetett volna, továbbá kiderült hogy nem lehet elérni őt mert állítólag az államokban él ami azért érdekes mert levelezéseimre mindig magyar idő szerint válaszolt ami azt jelenti, hogy vagy egy sosem alvó denevér vagy Magyarországon tartózkodik. Természetesen megtagadta az MSN vagy Skype-os kapcsolatfelvételt illetve bármilyen információt magáról. Ezzel egy időben nem adott választ , hogy hány ember mehet ki.

Ez a minősíthetetlen viselkedés és pofátlan magatartás arra késztetett hogy az illetékes hivataloknak és a médiának is továbbítsam ezt és megtegyem az ezekkel kapcsolatos szükséges lépéseket.

Én úgy gondolom, hogy a tisztességesen megélni próbáló, jóhiszemű embereket kihasználó egyéneknek nincs helye Magyarországon egy ilyen gazdasági helyzetben.

NE DŐLJETEK BE ÉS KÜLDJÉTEK TOVÁBB!
autoker

HozzászólásSzerző: kungyuri7 » 2011.04.11. 16:53

Sziasztok! Én szeretném felhívni a figyelmet,egy bizonyos Varga Zsolt,Henn Zoltán,akinek az erdeti neve Hornyák Zoltán,és még vannak benne azt hiszem többen,most keresgélem,én is ,meg a rendőrség is.Ők Irországi könnyűszerkezetes házak építéséhez kerestek szakembereket,elkérték,a személyi igazolványokat fénymásolva,és 50 EUR/fő. Ők jelentkeztek az álláskeresésre. Ez tőrtént 2011.03.29. és azóta sem történt semmi,ma adtam le a rendőrségre a feljelentést.Ha van valaki aki tud róla,hogy még valaki jelentkezett,kérem jelezze a kun.gyorgy7@upcmail.hu E-mail címen,és megadom az ügyfélszámot amivel mehet bármelyik rendőrségre,az jelzi,hogy folyamatba van az ügy. :?:
kungyuri7

HozzászólásSzerző: pegazus » 2011.08.07. 21:30

Valaki jutott már munkához Ausztriában az Eu-Reality Kft. segítségével? Mik a tapasztalatok?
pegazus

HozzászólásSzerző: ezozo » 2011.08.09. 14:17

sziasztok
egy ismerősöm kiment angliába nyelvtudás nélkül az euwork- től, takarított, eleinte keveset keresett mert nem beszélte a nyelvet de kb. 6 hónappal később betették őt egy öregotthonba és sokkal többet keresett. Ő esküszik az euwork-ra mert mindenben segítettek neki amit vállaltak 11 hónap után haza jött, több mint 3 gurigát rakott félre azért az szerintem nem rossz ugye?
ezozo
ezozo

HozzászólásSzerző: zolmany » 2011.08.25. 10:42

Sziasztok!

Én az euwork-el mennék ki Németországba Mcdonaldsba dolgozni.
A közvetítésért 70 EUROT kérnek ami szerintem nem sok. Szerintetek kamu az egész vagy merjek belevágni?

Köszi
Z
zolmany

HozzászólásSzerző: tomi2613 » 2011.11.23. 16:55

Sziasztok

Találtam egy áláshirdetést ezen az oldalon http://allasvarazs.info
és érdeklödni szeretnék hogy itt találtam egy áláshirdetést meg szeretném kérdezni hogy valaki
nem tudna nekem infotdni eröl az iletöröl Harmati Melinda kaptam tel számot és cég jegyzék számot is a hölgytöl!
Álitolag ez egy munka erö közvetitő cég!Ha valaki tud nekem segiteni elöre is megköszönöm!
tomi2613

HozzászólásSzerző: BalazsVaradi » 2011.11.28. 09:21

Sziasztok!
Aki Norvégiában szeretne munkát találni, azoknak csak javasolni tudom, hogy látogassák meg a sikerutikalauz h u honlapot. Én minden kérdésemre választ kaptam abból a könyvből, amiben a szerző összefoglalja saját norvégiai tapasztalatait és rendkívül hasznos tanácsokat kaptam, amik segítettek abban, hogy most ott álljak ahol. Az otthoni helyzetet látva, a legjobb döntés volt! Itt tényleg több mint 1.000.000 Ft-ot lehet keresni havonta.
Üdv, Balázs
BalazsVaradi

HozzászólásSzerző: Zitalein » 2012.02.08. 15:06

Van valami, amit az EUWork ingyen kínál? És a programdíjnak nevezett összeg?
Zitalein

HozzászólásSzerző: euworkmarcell » 2013.05.09. 09:32

Mi is ugyanezen a címen hirdető cégről (Incity Ltd) teetünk közzé figyelmeztető felhívást! Ezt most ide is bemásolom:

Jelentősen megnehezítette a munkánkat az utóbb szélhámosnak bizonyult INCITY LTD.
Az elmúlt hónapban sajnos rossz híreket kaptunk Manchesterből.
Az Incity Ltd. egy évek óta működő, manchesteri székhelyű, cseh szállás és munkaközvetítő Agency, akik magyarokat, cseheket, lengyeleket és szlovákokat helyeznek el raktári állásokban Manchester környékén. 2011-ben álltak kapcsolatban az Euworkkel, segítve munkánkat, de azóta a cég megváltozott, és sajnos nem előnyére. A korábbi cseh ügyintéző személyzetet lecserélték magyarokra, akik ezzel a bizalommal visszaélve vezetnek félre más magyarokat. A kint lévők általános véleménye szerint a cég célja már nem a munkaközvetítés, hanem az üresen álló, rossz állapotú ingatlanjaik feltöltése.

Szállásokat továbbra is biztosítanak, de csak kb. fele annyi embernek van munkája, mint ahányan érkeznek hozzájuk. Eezért felhívjuk minden utazni vágyó figyelmét arra, hogy a magát http://www.manchester.co.hu weboldalon hirdető Incity által a munkavállalásra nagyon rossz az esélyük, vagy nagyon sokat (egy hónapot is) kell várni az elhelyezésre. A raktári regisztrációt valóban leszervezik, de a munkába állási garanciát nem vállalják, kártérítést pedig nem biztosítanak, amennyiben a munkába állás meghiúsul. Nem csoda, hogy óriási a fluktuáció a cég által biztosított szállásokon. Ennek következtében a szállásokat senki nem érzi magáénak, senki nem takarítja őket vagy igyekszik megőrizni a normális színvonalat.
euworkmarcell
Adminisztrátor

Következő

Vissza: Tapasztalatok